Złapmy lwa!

Zwierzątkowe szachy
z Japonii

O grze

KURCZAK I SUPERKURCZAK

ŻYRAFA

SŁOŃ

LEW

Gra rozwija następujące umiejętności:

  • myślenie logicznie i strategiczne,
  • pamięć i orientację przestrzenną,
  • umiejętność analizy i rozwiązywania problemów.

Grając w grę wzmacniasz takie cechy jak:

 

  • pomysłowość,
  • samodzielność,
  • cierpliwość.

Dowiedz się więcej o grze

Co wyróżnia grę?

Unikatowa łatwość nauki gry zestawiona z ogromną wartością edukacyjno-rozwojową. Gra rozwija i kształtuje te same umiejętności co tradycyjne europejskie szachy.

Dla kogo jest gra?

W polskich przedszkolach z powodzeniem i dużym zaangażowaniem gra (Złapmy lwa – zwierzątkowe szachy z Japonii) jest wykorzystywana podczas zajęć już z dziećmi w wieku 5 lat. Ten sam mechanizm gry został zastosowany również w wersji dla starszych dzieci i dorosłych (Złapmy lwa – pełna drużyna) sprawiając, że w grę Złapmy lwa może grać praktycznie każdy.

Skąd pomysł na grę?

Gra jest efektem doświadczenia zawodowego dwóch profesjonalnych zawodniczek (Madoka Kitao i Maiko Fujita) grających w japońskiej lidze  szachy (Shogi) i chcących stworzyć odpowiednik tej gry dla dzieci. Wspólnie opracowały i stworzyły grę, która jest niezwykle prosta, atrakcyjna wizualnie dla dzieci, a przy tym zawiera ten sam ładunek edukacyjny co tradycyjne europejskie i japońskie szachy.

Obejrzyj film z zasadami gry

Złapmy lwa - gra dywanowa

„Złapmy lwa” wersja dywanowa w formie wielkowymiarowej gry składa się z kolorowej planszy i poduszek (plansza ma wymiar 150 na 220 cm, osiem poduszek ma wymiar 40 na 40 cm).

790 zł

Złapmy Lwa! Zwierzątkowe szachy z Japonii

„Złapmy Lwa” to wyjątkowa gra, która opiera się na japońskiej grze Dōbutsu shogi (dosł. „zwierzątkowe szachy”, jap. どうぶつしょうぎ).

79 zł

Złapmy Lwa! Pełna drużyna. Gra planszowa

„Złapmy lwa! Pełna drużyna” to obrazkowa odmiana pełnej „dorosłej” odmiany japońskich szachów (jap. Shōgi. Plansza ma wymiar 9 na 9 pól, a każdy gracz dysponuje 20 zwierzątkami.

149 zł

Co mówią użytkownicy gry?

Młody Giercownik - blog

Dobra zabawa, inteligentna rozgrywka, udany pomysł i ładne wykonanie. Produkt bardzo nam się podoba i pozostanie w naszej kolekcji. Świetny zakup do domu i do szkoły czy przedszkola – wow!

Zawód Kobieta - blog

Złapmy lwa to gra, która rozwija bardzo dużo różnych umiejętności. Od logicznego myślenia, po pamięć, intuicję, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację czy wyobraźnię a nawet zdolność radzenia sobie ze stresem. Grę na pewno wykorzystamy podczas animacji a  w naszym domu “wspięła się” na sam szczyt stosiku z grami, z których korzystamy na co dzień. POLECAMY!

GraczoManiak - blog

Graficznie Złapmy lwa! zdecydowanie przemawia do młodszych graczy, jednak dorośli również nie powinni mieć problemu z jej odbiorem. Proste zasady i wysoki walor edukacyjny sprawiają, że jest to bardzo dobra gra dla młodszych graczy.

Napisali o nas

Graczomaniak