Złapmy lwa!

Ponadczasowa gra planszowa

Logiczna gra edukacyjna „Złapmy Lwa!”

 Gra „Złapmy Lwa!” to zabawa nieograniczonych możliwościach dydaktycznych. Idealnie sprawdza się dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, do szkół tradycyjnych oraz na rodzinne rozgrywki. Japońskie szachy dla najmłodszych strategią są oparte na tradycyjnych rozgrywkach. Dzieci uczą się dzięki temu logicznego myślenia oraz planowania ruchów. „Złapmy Lwa!” jest dostępna w  wielu różnych wariantach, to Ty decydujesz, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Gra jest polecana do rozgrywek dwuosobowych, ale można również podzielić się na większe drużyny. Dzięki współpracy dzieci uczą się zdrowej rywalizacji i pracy zespołowej. 

Korzyści z płynące z wykorzystania gry „Złapmy Lwa!”

Zaradność i cierpliwość

Koncentracja uwagi

Kreatywność

Logiczne myślenie

Kilka słów o grze „Złapmy Lwa!”

Gra „Złapmy Lwa” chrakteryzuje się klarownymi prostymi zasadmi. Pozwala to na szybkie pozanie rozgrywki przez najmłodszych, a co ważne nie powoduje irytacji trudną i zawiłą instrukcją obsługi. Pamiętajmy, że dzieci powinny stopniowo osiągać coraz wyższe poziomy trudności gier. „Złapmy Lwa!” wpisauje się idelanie w  potrzeby małych graczy.

Poznaj zwierzącą drużynę w grze „Złapmy Lwa!”

KURCZAK I KURA

To figury, które świetnie kształtuje umiejętność podejmowania decyzji związanych z ruchami na planszy. Wiążą się z zamianą kurczaka w kurę. Jednocześnie figury te uczą na błędach, gdy wykonany ruch okazuje się pomyłką.

ŻYRAFA

To figura, która może się poruszać w górę i dół oraz na boki. Dzięki czemu uczy koncentracji oraz rozwija zmysł obserwacji u graczy. 

SŁOŃ

Figutra Słonia uczy logicznego myślenia, gdyż jej sposób poruszania pozwala przemieszczać się jedynie po skosie. Słoń nie porusza się do przodu ani do tyłu oraz na boki, ucząc tym samym umiejętności rozwiązywania pewnych problemów.

LEW

Figura Lwa może się poruszać we wszystkich kierunkach. Choć pokusa wykorzystania lwa jest duża, to czasem lepiej zachować cierpliwość, której to zwierzę doskonale uczy. W przeciwnym wypadku figura pozwala nauczyć się innej cennej umiejętności.  Umiejetności radzenia sobie z niepowodzeniem, gdy lew zostanie złapany przez przeciwną drużynę.

„Złapmy Lwa!” polecana przez rodziców!

Poznaj opinię o „Złapmy Lwa!” 3×4 Anny Mirek – na Instagramie pod nazwą fasolkowe_love, którą zachwyciła prostota, drewniane elementy, wysoka jakość wykonania i możliwość uczenia się gier logicznych od najmłodszych lat. Jej dzieci również chętnie siegają po planszówkę, a to jest dla nas najważniejsze. 

Poznaj inne opinie o grze „Złapmy Lwa!”

Grę na pewno wykorzystamy podczas animacji a  w naszym domu “wspięła się” na sam szczyt stosiku z grami, z których korzystamy na co dzień. POLECAMY!

Graficznie Złapmy lwa! zdecydowanie przemawia do młodszych graczy, jednak dorośli również nie powinni mieć problemu z jej odbiorem. Proste zasady i wysoki walor edukacyjny sprawiają, że jest to bardzo dobra gra.

Złapmy Lwa to wspaniała rozgrywka dla całęj rodziny. Uczy dzieci kreatywności i logicznego myślenia. Ponadto uczy też bardzo ważnej umiejętności zrowej rywalizacji, ważne, aby dziecko wiedziało, że nie zawsze musi byż zwycięzcą. 

Dzieci uwielbiają grę. Gdy tylko nadaża się okazja zabieramy ją ze sobą na wiosenne i letnie wypady z kocem! Serdecznie polecamy. 

Gra „Złapmy Lwa!” poleca się do zabawy

Złapmy lwa 3x4 - gra dywanowa

„Złapmy lwa” wersja dywanowa w formie wielkowymiarowej gry, składa się z kolorowej planszy i poduszek (plansza ma wymiar 150 na 220 cm, osiem poduszek ma wymiar
40 na 40 cm).

Cena 790,00 zł

Złapmy lwa 3x4 - Japońska gra dla dzieci

„Złapmy Lwa” to wyjątkowa gra, która opiera się na japońskiej grze Dōbutsu shogi (dosł. „zwierzątkowe szachy”, jap. どうぶつしょうぎ).

Cena 79,00 zł

Złapmy lwa 9x9 - Japońskie Shogi

„Złapmy lwa! Pełna drużyna” to obrazkowa odmiana pełnej „dorosłej” odmiany japońskich szachów (jap. Shōgi). Plansza ma wymiar 9 na 9 pól, a każdy gracz dysponuje 20 zwierzątkami.

Cena 149,00 zł

Dowiedz się więcej o grze „Złapmy Lwa!”

Dla kogo jest gra?

Gra „Złapmy lwa!” jest dostępna w kilku warinatach. Z powodzeniem moga grać w nią dzieci już od piątego roku życia. Wśród młodszych dzieci wykorzystywane są pojedyńcze elementy gry, do zabawy i nauki wprowadzając tym samym dzieci w świat niezapomnianych przygód. 

Zaskakujące momenty

Elementem, który wyróżnia Złapmy lwa z pośród innych gier  jest fakt, iż zbite pionki (zwierzątka) mogą powrócić na planszę podczas tej samej rozgrywki. W ten sposób prosta gra może zyskać ogromną ilość możliwości ruchów, czyniąc ją ciekawszą i dużo bardziej zaskakującą.

Wykonanie

Choć ide gry zrodziła się w Japonii, to oferowane przez wydawnictwo Ei System egzemplarze gry są w całości produkowane w Polsce. Dzięki temu mamy kontrolę nad każdym etapem powstawania gry i gwarancję wysokiej jakości wykonania produktu, który ostatecznie trafia w ręce dzieci.

Skąd pomysł na grę?

Gra jest efektem doświadczenia zawodowego dwóch profesjonalnych zawodniczek (Madoka Kitao i Maiko Fujita) grających w japońskiej lidze szachów (Shogi). Obie zawodniczki postanowiły stworzyć odpowiednik trudnej i skomplikowane gry dla dzieci. Efektem ich wspólnej pracy jest niezwykle prosta gra, atrakcyjna wizualnie dla dzieci, a przy tym pozwa uczyć i ćwiczyć te same umiejętności do klasyczne szachy.

Stwórz własną grę „Złapmy Lwa!”

Pobierz kolorowankę i stwórz własną wersję gry „Złapmy Lwa!” 3×4

Sprawdź co piszą o grze

„Złapmy Lwa!”

Graczomaniak

 

Graczomaniak